از 22 مرداد تا اول شهریور ماه
برنامه های دوازدهمین جشنواره موسیقی جوان اعلام شد
موسیقی ما - جدول نهایی برنامه‌های دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و اسامی راه‌یافتگان به مرحله پایانی بخش حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی در این جشنواره اعلام شد. رقابت بین شرکت کنندگان در این جشنواره از 22 مرداد در فرهنگسرای نیاوران آغاز می شود و تا 1 شهریور 1397 در این فرهنگسرا ادامه دارد، این رقابت از 6 شهریور تا 17 شهریور 1397 در تالار رودکی، در حضور هیئت داوران تداوم می یابد.

این دبیرخانه در بخش دیگری از اعلام خود، اسامی راه‌یافتگان به مرحلۀ نهایی بخش حفظ کل ردیف دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان را اعلام کرد. بر پایه این اعلام شرکت‌کنندگان در این بخش می‌بایست حداقل به یکی از روایت‌های معتبر و شناخته‌شده از ردیف موسیقی ایرانی، که به طور رسمی منتشر شده باشد، تسلط و احاطۀ کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی، بر اساس نظر هیئت داوران، به اجرای بداهه نیز بپردازند.

اسامی افراد منتخب و راه‌یافته به مرحلۀ نهایی این بخش در پایگاه اطلاع‌ رسانی انجمن موسیقی ایران به نشانی www.nay.ir و جشنوارۀ ملی موسیقی جوان به نشانی www.javanmusicfestival.com هم‌اکنون قابل مشاهده است.

برنامه ها و روزهای اجرای برنامه های جشنواره نیز در نشانی های اعلام شده، به صورت جدول قرار داده شده است.